Kierownik Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedliczu ogłasza nabór osoby do świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 Pobyt dzienny:
Miejsce pracy - teren Gminy Jedlicze, w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej
Warunki zatrudnienia - umowa zlecenie w trakcie realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „ Opieka wytchnieniowa ” – edycja 2023
Usługi opieki wytchnieniowej mogą świadczyć:
-
Osoby posiadające dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej/pielęgniarka lub innym, zapewniającym realizację usługi opieki wytchnieniowej w zakresie adekwatnym do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej (wynikających z karty zgłoszenia, której wzór stanowi załącznik nr 7 do Programu) lub
-
Osoby posiadające, co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzieleniu bezpośredniej pomocy/opieki osobom niepełnosprawnym, w tym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu itp. Posiadane doświadczenie powinno zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.
Wymagania formalne kandydata na realizację usług:
-
Osoby mające pełną zdolność do czynności prawnych
-
Osoby niekarane, mające nieposzlakowaną opinię
-
Osoby posiadają obywatelstwo polskie
-
Stan zdrowia pozwalający na wykonywanie powierzonych zadań
-
Osoby mające umiejętność pracy z klientem i wysoką kulturę osobistą
Wykaz dokumentów wymaganych przy składaniu ofert:
-
CV
-
oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
-
oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
-
oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz pełnej zdolności do czynności prawnych,
-
oświadczenie kandydata o następującej treści: „Oświadczam, że nie byłem/byłam skazany/skazana prawomocnym wyrokiem sąduza umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwoskarbowe”
-
kopie dyplomów, świadectw potwierdzających wykształcenie,
-
kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (kopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu),
-
kopie innych zaświadczeń dokumentujących posiadane umiejętności, ukończone kursy, studia podyplomowe, itp.
-
dokumenty w języku obcym powinny być przetłumaczone na język polski (dopuszczalne jest, aby dokumenty zostały przetłumaczone przez samego kandydata),
-
niekompletne i nieprzetłumaczone oferty nie będą rozpatrywane
W przypadku świadczenia usługi opieki wytchnieniowej na rzecz dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności wymagane jest także:
-
zaświadczenie o niekaralności
-
informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym w postaci wydruku pobranej informacji z Rejestru
Oświadczenia składane przez kandydata oraz CV muszą być opatrzone jego podpisem i datą. Kopie dokumentów powinny być potwierdzone przez kandydata za zgodność z oryginałem.
Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
-
dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
-
osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:
-
orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
-
orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. z 2021r. poz. 573 z zm.)
‒ poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.
Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.
Usługi w formie pobytu dziennego mogą być świadczone w godzinach 6.00 - 22.00.
Oferty należy składać w zamkniętej kopercie w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedliczu, ul. Rynek 5, 38-460 Jedlicze lub za pośrednictwem poczty z adresem zwrotnym, w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór do świadczenia usług opieki wytchnieniowej – edycja 2023” w terminie do dnia 24 marca 2023r. do godziny 15.00 (decyduje data wpływu do GOPS w Jedliczu). Oferty przesłane poprzez e-mail nie będą rozpatrywane.
Wszelkie informacje dotyczące Programu „ Opieka wytchnieniowa – edycja 2023” można uzyskać pod numerem telefonu 13 44 847 58 lub 13 44 847 59.
Wioletta Godlewska-Jerzyk
Kierownik Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Jedliczu